Bezpłatna konsultacja

Ws

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave. 

rozwój w asyście konie
05 kwietnia 2022

5 kwietnia 2022 roku Tomasz Miler - Coach kadry menedżerskiej, Certyfikowany Expert badań MPA, specjalizujący się w budowaniu zespołów i komunikacji, Podcaster, Autor książki: KAIZEN jak osiągać wielkie cele małymi krokami - spotkał się z końmi.

 

Zapraszam do przeczytania Jego wrażeń po pracy rozwojowej z końmi :-)

 

🍀 Jak działa KOŃ? 🐴 Czyli jak działasz w biznesie?

Wczoraj byłem na coachingu z końmi. Bardzo lubię poznawanie nowych sposobów rozwoju. Tym bardziej w towarzystwie takiego fachowca od zarządzania i od koni jak Anna Zdzieszyńska.


Co ma koń ma do zarządzania menedżerów? Okazuje się, że ma.
Koń jest wspaniałą metaforą Twoich działań. Koń pokazuje 1:1:

👉 Jak działasz?
👉 Jak mobilizujesz?
👉 Jak zarządzasz?
👉 Jak Twoja energia działa na zespół?

Jak stoisz przy takim dorosłym osobniku to naprawdę czujesz szacunek do jego wielkości. Dorosły koń waży od 500 do 600 kg i jest naprawdę dużo wyższy i silniejszy od Ciebie a o sile uderzenia kopytem nawet nie wspomnę.

Zarzadzanie małym dzieckiem jest w miarę (w miarę!!!, bo to to też nie jest łatwe) proste.

Zarządzanie grupą lub kimś kto jest od Ciebie kilka razy silniejszym skalę trudności drastycznie zwiększa. Dużego nie zmusisz, ani nie uderzysz. (W końcu odda silniej!
😁)


Jak sprawić, żeby wielki koń do Ciebie przyszedł? Jak sprawić, żeby poszedł za Tobą w miejsce, które chcesz? Albo jak sprawić, żeby zaczął biec?

Okazuje się, że odpowiedzi na te pytania wcale nie są proste.

Koń nie pójdzie za Tobą, gdy zaczniesz go ciągnąć. Koń nie pobiegnie, gdy go poprosisz. Musisz też uważać jak krzykniesz, żeby koń się nie przestraszył i nie skoczył na Ciebie. Koń musi czuć Twoją energię. Albo spokój albo energię działania. Koń niby Ciebie nie widzi a cały czas obserwuje czy uciec od Ciebie czy może podejść?


Czy z pracownikami lub Klientami jest podobnie?

Kon jest rewelacyjną metaforą tego jak działasz w życiu. Jak pracujesz jako lider. Czy ciągniesz ludzi, bo tak chcesz, czy może idziesz nimi bo ich przekonałeś do siebie albo masz taką energię wewnętrzną że koń Ci zaufa?


🍀 A Ty jak sprawiasz, że Klienci do Ciebie przychodzą? Dajesz rabat? Dajesz cukierki? W sekrecie Ci powiem, że Koń po dwóch razach jak dałem mu trawę, poszedł szukać trawę w i inne miejsce. 😉 Sama promocja i rabat działały na krótko.

🍀 A Ty jak zarządzasz pracownikami, żeby ich nie ciągnąć za sobą? (Bo koń jak ciągniesz to nie idzie! ;)

 

 

Przywództwo inspirowane światem zwierząt: Odcinek 11 - OKIEM KLIENTA