Bezpłatna konsultacja

Ws

Ta strona internetowa została zrobiona w 

  kreatorze www WebWave. 

rozwój w asyście konie
15 czerwca 2024

Ostatnio chodzi za mną cisza… W niej naprawdę dużo się dzieje. Dużo dobrego, rozwojowego. Cisza, którą rozumiem jako brak mówienia, ale też ograniczanie bodźców… I na wakacje planuję doświadczać świadomie ciszę i zapraszam Cię do takich doświadczeń – na przykład w asyście koni…

 

JOGA CISZY

 

Pojęcie jogi ciszy przyfrunęło do mnie, kiedy „wyskoczyłam za miasto”, żeby złapać oddech…

 

Mam dwa konie, więc przebywanie z nimi jest moim „chlebem”, może nie codziennym, bo obecnie konie mieszkają 30 kilometrów ode mnie, ale stałym, wkomponowanym na dobre w moje życie. I nie każdy wyjazd do koni oznacza odpoczynek, relaks i inwestycję w siebie. Czasem zwożę im paszę, jadę wyczyścić, coś z nimi poćwiczyć.

 

Ale TEGO dnia, poczułam, że coś mnie rozrywa od środka i potrzebuję resetu, oderwania, odpoczynku, powiewu świeżego powietrza. Wsiadłam w auto i usiadłam najpierw obok wybiegu, a potem już u nich... Konie na chwilę podeszły, powąchały, podotykały mnie i poszły do swoich zajęć, czyli opychania się sianem. Moja obecność była dla nich naturalna i czuły się swobodnie.

 

A ja zaczęłam czuć powiew wiatru, dochodził do mnie zapach trawy i lekko spoconej sierści koni, zaczęłam słyszeć ptaki i szmer rozedrganych drzew. Oczy ukoiła zieleń. Oddech mi się unormowałam, poczułam, że „odpływam”. I nawet się chwilę zdrzemnęłam, a po przebudzeniu poczułam pełen relaks. Tym razem świadomie zamknęłam oczy i zaczęłam je (konie) słyszeć. Delikatny ruch kończyn, sapnięcia, przegryzanie siana, parsknięta, machnięcia ogonów, opędzających się od bzyczących much.

 

Dawno nie miałam w sobie tak dużego poczucia obecności i wrażliwości każdego zmysłu. Konie przestały jeść, podeszły do mnie i tworzyliśmy pewnego rodzaju magiczny krąg. O! Jak mi było z nimi przepięknie!

 

W ciągu prawie 2 godzin nie wypowiedziałam ani jednego słowa. Nie trajkotałam do koni, nie wołałam ich po imieniu. A mam poczucie, że porozumieliśmy się jak nigdy dotąd!

 

I dla mnie była JOGA CISZY!

 

 

Temat ciszy i obecności poruszam w moim podcaście – Końska Dawka Rozwoju. Zapraszam do odcinków:

 

Jeszcze na takie cytaty dotyczące ciszy trafiłam:

  • „Energia jest marnowana na bezczynne rozmowy i plotki… Praktykując maunę (mauna to sanskryckie słowo oznaczające ciszę), energia mowy powoli przekształca się w energię duchową. Mauna rozwija siłę woli, powstrzymuje impulsy mowy i daje spokój ducha.” Swami Sivananda
  • „Im stajesz się cichszy, tym więcej jesteś w stanie usłyszeć.” Rumi

 

ZAPRASZAM CIĘ DO WSŁUCHANIA SIĘ W CISZĘ! I na Chillout z końmi, który organizuję tym latem 😊.

 

KUP CHILLOUT Z KOŃMI LATEM DLA 1 OSOBY

 

KUP CHILLOUT Z KOŃMI LATEM DLA 2 OSÓB

 

KUP CHILLOUT Z KOŃMI LATEM DLA 3 OSÓB

 

 

 

 

 

Chillout z końmi latem